Codzienny pośpiech nie jest czymś nadzwyczajnym dla wielu ciągle zabieganych rodaków. Niestety, często skutkuje on przykrymi zdarzeniami, których można by uniknąć w normalnych warunkach. Przykładem jest zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie. Taka sytuacja skutecznie dezorganizuje cały dzień. Czasem pojawiają się jeszcze inne przykre skutki – zwykle związane z nieudolną próbą samodzielnego otwierania drzwi lub bagażnika, aby odzyskać zatrzaśnięte kluczyki. Właśnie dlatego należy zwrócić uwagę na opcję, jaką posiada wiele ubezpieczeń assistance (AS). Mianowicie, zapewniają one pomoc ekspertów wiedzących, jak otworzyć zatrzaśnięty samochód. Dobry agent ubezpieczeniowy pomoże we właściwym wyborze polisy AS, która oszczędzi kierowcy wiele stresu i kosztów. Problemy może natomiast pogłębić działanie właściciela, który sam chciałby wydobyć zatrzaśnięte kluczyki w aucie.
- Zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie zdarza się każdemu
- Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód samodzielnie?
- Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – pomoże nam assistance
- Dobry agent pomoże wybrać odpowiednie assistance …
Zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie zdarza się każdemu
Wielu kierowców może myśleć, że zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie to dość nietypowa sytuacja, która nigdy się im nie zdarzy. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Wystarczy pośpiech, złe samopoczucie lub zwykłe zmęczenie, aby kierowca stanął przed trudną sytuacją. Może być ona jeszcze trudniejsza jeśli w środku samochodu znajduje się małe dziecko lub domowy pupil. Zatrzaśnięte kluczyki w aucie będą też bardzo kłopotliwe, jeżeli kierowca zatrzymał pojazd w miejscu niedozwolonym.
Pozorną odpowiedzią na pytania dotyczące tego, jak otworzyć zatrzaśnięty samochód jest skorzystanie z zapasowego kluczyka. Co jednak zrobić, jeśli od miejsca przechowywania takiego urządzenia dzieli nas co najmniej kilkadziesiąt kilometrów? Wtedy sytuacja na pewno nie jest godna pozazdroszczenia. Co więcej, z opisywanym problemem muszą zmagać się nie tylko użytkownicy starszych aut. Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to kłopot, którego doświadczają też właściciele nowszych samochodów. Wielu z nich już nerwowo szukało w Internecie odpowiedzi na pytanie, jak otworzyć drzwi samochodu bez klucza.
Najbardziej nowoczesne auta często posiadają specjalny system bezkluczykowy, który jednak nie zawsze chroni przed problemami. Opisywany system po rozpoznaniu bliskości kluczyka sam odblokowuje drzwi. Samochodowa elektronika nie powinna również pozwolić na zamknięcie auta, jeśli kluczyk wciąż znajduje się w środku. Tyle mówi teoria. Niestety, w rzeczywistości firmy zajmujące się awaryjnym otwieraniem drzwi, odbierają też zgłoszenia od właścicieli nowszych aut z systemem bezkluczykowym. Zatrzaśnięte kluczyki w aucie liczącym sobie kilka lat zwykle są konsekwencją awarii systemu elektronicznego.
Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód samodzielnie?
Część kierowców, którym zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie zdezorganizował dzień chciałaby samodzielnie rozwiązać ten problem. Nie może zatem dziwić fakt, że internauci dość często zadają następujące pytania: „zatrzaśnięte kluczyki w aucie – jak otworzyć?”, „jak otworzyć zatrzaśnięte auto” lub „jak otworzyć auto gdy kluczyki są w środku?”. W ramach odpowiedzi pojawiają się różne porady. Najbardziej bezpieczne i skuteczne wydają się te przewidujące wykorzystanie specjalnego zestawu do awaryjnego otwierania samochodu.
Wspomniany zestaw składa się z pompowanej poduszki podważającej drzwi auta oraz pręcików, którymi przez szparę można np. podnieść „grzybek” do ryglowania drzwi. Niestety, stosowanie takiego zestawu wymaga pewnej praktyki, a jego koszt oscyluje na poziomie 150 zł – 250 zł. Podobną sumę zapłacimy za usługę profesjonalisty, który dobrze wie, jak otworzyć drzwi samochodu bez klucza.
Jedna z najgorszych odpowiedzi na pytanie, jak otworzyć zatrzaśnięty samochód mówi natomiast o konieczności wybicia szyby. Takie drastyczne rozwiązanie zwykle oznacza koszty wyższe niż w przypadku awaryjnego otwarcia auta przez specjalistę. Poza tym pojawi się problem związany z chwilową niedostępnością samochodu i odłamkami szkła w kabinie kierowcy. Kierowca działający bardzo pochopnie, często ma później problem z usunięciem odłamków szkła ze swojego fotela i kontynuowaniem jazdy.
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – pomoże nam assistance
Warto wiedzieć, że krajowi ubezpieczyciele odpowiadając na problem, jakim jest zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie, odpowiednio dostosowali ubezpieczenia assistance. Takie polisy standardowo pomagają w razie unieruchomienia pojazdu związanego z utratą kluczyka. Kierowca płacący składkę dobrego assistance może być pewien, że ubezpieczyciel w ramach ochrony zorganizuje pomoc fachowca otwierającego auto i pokryje jej koszt.
W zależności od zasad określonych przez OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), zakład ubezpieczeń udzieli „kluczykowego” wsparcia np. dwukrotnie lub trzykrotnie w ciągu całego okresu ochrony. To zupełnie wystarczający limit. Dla bardzo niewielu osób zatrzaśnięte kluczyki w aucie stanowią bowiem częstszy problem. Naturalnie, polisa assistance zapewnia ochronę związaną również z wieloma innymi zdarzeniami. Przykład stanowi awaria uniemożliwiająca dalszą podróż.
Dobry agent pomoże wybrać odpowiednie assistance …
W ramach podsumowania warto dodać, że oferta ubezpieczeń assistance jest szeroka. Takie polisy komunikacyjne proponuje bowiem każdy zakład ubezpieczeń oferujący OC dla kierowców i autocasco. Na całe szczęście, dobry agent ubezpieczeniowy może pomóc w znalezieniu najlepszej oferty niedrogiego assistance. Mowa o polisie, która pomoże również wtedy, gdy zatrzaśnięte kluczyki w aucie spowodowały duży problem.