Ubezpieczenie zdrowotne i pakiety medyczne
Każda osoba zamieszkująca na stałe na terenie Polski ma możliwość oraz obowiązek korzystania z obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ. Dzięki temu bezpłatnie możemy skorzystać z pomocy lekarza w razie choroby bądź urazu fizycznego. Często jednak konieczna okazuje się wizyta u specjalisty, a na tą – w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia – możemy czekać bardzo długo. Właśnie dlatego warto rozważyć wykupienie polisy zdrowotnej.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co zyskujemy za jego sprawą?
Na swoją kolejkę do lekarza przyjmującego na NFZ możemy czekać nawet kilka miesięcy. Dla wielu osób tak odległy termin może zaprzepaścić szansę na całkowite wyleczenie. Dodatkowo nie da się ukryć, że znaczna część specjalistów prowadzi prywatne gabinety, gdzie, oczywiście za opłatą, możemy znacznie szybciej uzyskać potrzebną pomoc, na dodatek nie musimy posiadać stosownego skierowania.
Pacjenci korzystający z prywatnej opieki zdrowotnej niejednokrotnie przekonują się na własnej skórze, że lekarze poświęcają im więcej uwagi, a sam proces leczenia czy rehabilitacji jest zdecydowanie bardziej komfortowy. Jakość świadczeń jest z reguły bardzo wysoka, na dodatek często zyskujemy wówczas dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego, który może być niezbędny w diagnostyce danego schorzenia. Ponadto, dzięki posiadaniu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, dopasowujemy pomoc lekarską do własnych, indywidualnych potrzeb.
Jednocześnie warto pamiętać, że wykupiona polisa zdrowotna nie jest alternatywą dla opieki w ramach NFZ, a jej uzupełnieniem. Dlatego wciąż trzeba regularnie płacić składki za państwowe ubezpieczenie.
Co jest istotne przy wyborze prywatnej polisy zdrowotnej?
Zakres świadczeń jest najważniejszy, jeśli zastanawiamy się nad wykupieniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. W związku z tym należy wziąć pod uwagę m.in.:
- wysokość składki – powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych;
- lokalizację placówek, z której będziemy mogli korzystać;
- sytuacje, które nie są objęte ubezpieczeniem – czyli tzw. wyłączenie odpowiedzialności, które zostaje zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia;
- rodzaje dostępnych badań;
- limit wizyt.
Ubezpieczenie zdrowotne można obecnie wykupić zarówno bezpośrednio w placówce ubezpieczyciela, jak i poprzez internet. W podjęciu decyzji względem wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego może pomóc Assekor. Dzięki naszemu doświadczeniu sprawdzisz, która polisa będzie najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Dobra opieka zdrowotna ma pierwszorzędne znaczenie.
Zapewnij sobie, swoim bliskim lub współpracownikom odpowiednie wsparcie medyczne, a także o wiele szybszy dostęp do konsultacji lekarskich, badań czy świadczeń szpitalnych.
Pakiety zdrowotne – dlaczego warto z nich korzystać?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to świetne rozwiązanie dla osób, które często korzystają z prywatnej opieki medycznej. Miesięczna składka takiej polisy jest zwykle o wiele niższa niż pojedyncza wizyta u specjalisty. W zależności od wybranego ubezpieczyciela wariant podstawowy może wynosić około 50 złotych.
Dzięki posiadaniu prywatnej polisy zdrowotnej czas oczekiwania na wizytę jest o wiele krótszy niż w przypadku świadczenia z ramienia NFZ. Oprócz tego zyskujesz dostęp także do specjalistów, którzy nie świadczą swoich usług w publicznych przychodniach oraz do prywatnych przychodni specjalistycznych. Na uwagę zasługuje również fakt, że w przypadku prywatnego ubezpieczenia nie jest wymagane posiadanie skierowania, co dodatkowo skraca czas oczekiwania na wizytę.
W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, w zależności od wybranego ubezpieczyciela oraz pakietu, możesz liczyć również na:
- badania specjalistyczne;
- testy diagnostyczne;
- zabiegi ambulatoryjne (wymagające od pacjenta pozostania w placówce dłużej niż 24 godziny);
- dostęp do rehabilitacji;
- świadczenia szpitalne.
Kiedy nie zadziała ubezpieczenie zdrowotne?
Istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłacania odszkodowania. Informacje na ten temat zawsze znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a dokładniej w części dotyczącej wyłączenia odpowiedzialności. Radzimy, aby zawsze zapoznać się z jego treścią, żeby w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zaskoczenia. Wyłączenie odpowiedzialności może obejmować:
- samookaleczenie;
- choroby będące wynikiem wad wrodzonych;
- stosowanie leków wbrew zaleceniom lekarza, również skutki spożycia alkoholu lub substancji odurzających;
- sytuacje mające miejsce w przypadku próby popełnienia przestępstwa.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z wyborem polisy zachęcamy do kontaktu.